Menu witryny
  • Start
  • Biografia
  • Curriculum Vitae
  • To jest to
  • Laurki
  • Lamus
  • Harcerstwo
  • Pasje
  • Galeria
  • Publikacje
  • Radio
  • Telewizja
  • Ulubione linki
  • e-Pamiętnik
  • Kontakt
  • Mój JDK
  • Mój MDK
Szukaj

PostHeaderIcon Dostałem płytę.....

sobota, 13 września 2025 09:52 | Wpisany przez Zbigniew Dranka | PDF | Drukuj | Email

Do odtworzenia „Wspomnienia”, tak się nazywa ten krążek, sposobiłem się niecałą dobę, dlatego tak długo, bo chciałem mieć czas wyłącznie na wysłuchanie tej podarowanej autorskiej płyty Maćka Romanowa ( jesteśmy na TY ! ). Zabrzmiała  dwukrotnie, ze zrozumieniem tekstów i relaksacyjnym przyswojeniem muzyki.

Aranżacje na płycie to zgoła inne brzmienie niż to jakie zapamiętałem,w wykonaniu ongiś, zespołu z eMDeKu. (… jesteś osobą która była obecna przy "narodzinach zespołu" – wspomina lider grupy  Maciej ).  Ale nie dziwię się. Dojrzalsze jak twórca i wykonawcy.

Muzyka kojąca, teksty mądre. Zarówno Pana Bolesława Leśmiana jak i Panów Macieja Romanowa i Jacka Romanowa oraz Świętej Pamięci  Wiesława Gąsiora odkrywam tu w poezji.…”Ja bicie Twego serca słyszę… Piosenki brzmią ładnie zarówno w wokalu Pana Jacka, jak i w tym koedukacyjnym wykonaniu, z   podkreślenie siły i charakteru wokalu pospołu Pani Anny Romanow i Pana Jacka Romanowa. Czysto zaśpiewane. Odnoszę przy tym  wrażenie, że panowie, jakby trzymali swoją krewną z boku uwalniając Ją na chwilę z uwięzi, by dać jej trochę pośpiewać, przy czym Jej partie są wtedy najciekawsze.

Album zaciekawia wszystkimi 6 utworami: „Oueen of my heart” „Wspomnienie”, „To nie sen”, „Samotność”, „Deszcz”, „Nostalgia”.Piosenka „Deszcz” – wyznaje Maciej,była 3 krotnie na 1 miejscu podkarpackiej sceny przebojów.

Pani Ani i znanym Mi Braciom Maćkowi i Jackowi, cała trójka  Romanow, kreślę słowa uznania za stylistyczną ewolucję, nowe brzmienie oraz udane połączenie przeszłości z teraźniejszością i  - daj Alu (żono Maćka) - przyszłością.

Kłaniam się życzliwie, czysto brzmiących instrumentalnie: Pani Beacie Świątkowskiej i Panom Maćkowi i  Jackowi Romanow, Stanisławowi Mazurkowi – współrealizatorowi wizji płyty,  Damianowi Ochałkowi i Grzegorzowi Gnatowi – muzykowi realizatorowi dzieła. Gitara, flet, piano, wiolonczela, saksofon, perkusja - cóż za brzmienie !  Gratuluję realizacji  dźwięku Studiu REGNAT. I wdzięczność dla Szymona Romanowa, który Tatę namawiał do nagrania i wydania płyty.

Przystępuję do zagorzałych wielbicieli Zespołu, co daje szansę by  zostać z Wami na dłużej. Płytę skopiowałem na pulpit by  rozkoszować się tymi piosenkami
w tle, przy mojej twórczej pracy na komputerze. Oryginał wędruje do specjalnej kolekcji jasielskich płyt, jako zjawisko życia muzycznego Jasła, z przełomu wieków XX i XXI.

Płyta też zdobi półkę, bo wydana staranie w formie i treści, z bogatym uzupełnieniem wiedzy o meritum, autorach, odtwórcach z fotografiami  i książeczką z teksami. Zaprojektowana przez Alicję i Macieja Romanow, a dopieszczona w programie graficznym przez Annę Fidzińską z Mediapixel z Krakowa,okładka płyty przyciąga. Maciek( jesteśmy na TY ),  na moje życzenie, podpisał to graficzne dzieło na tytułowej stronie  28.08.2025.

Za drugim razem, słuchawszy, wpatrywałem się w drukowane. Jakby lepiej słychać. ….”Lecz ja coś widzę  i słyszę”….

Gratuluję dzieła, z uszanowanie dla Twórców oraz -  lubianej przez nas - Muzy  Ali. Oby rychło na Jej  wernisażu zabrzmiała muzyka familijnego zespołu.

usZanowanie

« poprzednia   następna »
 

Copyright © 2010 - Zbigniew Dranka
All Rights Reserved

Webmaster: LookMedia - Jasło